Kristin Kuuba mängis Mia Blichfeldtiga kaks suurepärast geimi

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Euroopa naiskondlikud meistrivõistlused Põhja-Prantsusmaal Liévinis said neljapäeval läbi ka Eesti naiskonna jaoks. Esimese alagrupi esikohamatšis kaotati tiitlikaitsjale Taanile küll 0:5, kuid vähemalt ühes neist viiest kohtumisest saime aimu, milleks üks meie seast juba lähitulevikus võimeline võiks olla.

Kristin Kuuba (BWF-i edetabeli 63.) mängis mõlema koondise esireketite duellis maailma edetabelis 12. ja Euroopa edetabelis teisel kohal paikneva Mia Blichfeldtiga mõlemas geimis kui võrdne võrdsega, kaotades lõpuks vaid 18:21, 20:22.

Esimene geim kulges Blichfeldti juhtimisel, kuid üle kolme punkti järjest ei suutnud noppida kumbki. Taanlanna 18:12 eduseisule vaatamata võitles Kuuba edasi ning parandas kaotusseisus 17:19-le. Kohe sai vastane küll 20. punkti, kuid tema esimesed kaks geimpalli õnnestus Kuubal surmata. Võidu tõi alles kolmas.

Teises geimis vastas Kuuba Blichfeldti 4:0 algkiirendusele omakorda 7:0 spurdiga. Vaheajaks oli Kuuba ees 11:10, kuid spurtis siis veel korra seisuks 18:13. 22-aastase taanlanna suurte mängude kogemused (ikkagi kuuekordne võistkondlik Euroopa meister!) maksid seekord siiski veel rohkem. Ta viigistas 19:19, läks ette 20:19 ning võitis sellegi geimi kolmandalt matšpallilt 22:20. Kohtumine kestis 40 minutit.

„Väga kõva mäng Kristinilt, väga kõva! Tundub, et senine ettevalmistus on läinud täie ette. Täna näitas Kristin, et võib juba praegu maailma tippudega võrdselt mängida, aga olümpiaks peame saama veelgi tugevamaks,“ kommenteeris oma õpilase mängu tema treener Mart Siliksaar.

Kuuba ja Blichfeldt olid enne tänast kohtunud vaid ühe korra, 2015. aasta juunioride EM-i veerandfinaalis Poolas Lubinis. Ka siis jäi peale taanlanna (21:14, 21:7), kes oli edukas ka poolfinaalis ning krooniti lõpuks Euroopa meistriks.

Ülejäänud vastasseisud taanlannadega vastasid hoopis rohkem osaliste edetabelikohtadele. Julie Dawall Jakobsen (BWF 48.) alistas Kati-Kreet Marrani (BWF 371.) 25 minutiga 21:11, 21:13 ning Line Christophersen (BWF 55.) Catlyn Kruusi (BWF 766.) 22 minutiga 21:7, 21:10. Seega sai veerandfinaali pääseja otsustatud juba üksikmängudega.

Paarismängu edetabelis kõrgel 20. kohal paiknevad Sara Thygesen ja Maiken Fruergaard loovutasid 27 minutit kehtnud pallivahetuses Kuubale ja Marranile mõlemas geimis 11 punkti. 5:0 lõpetasid taanlannad alagrupi esikohakohtumise tänu Alexandra Bøje ja Mette Poulseni pingutustele. Maailma edetabelis 860. kohal paiknevad Catlyn Kruus ja Ramona Üprus kaotasid maailma 38. paari vastu avageimi 10:21 ja teise 6:21.

Reede hommikul Eesti aja järgi kell 11 algavates veerandfinaalides on vastamisi (tabelis ülevalt alla) Taani (1) – Türgi (6), Prantsusmaa (3) – Rootsi, UngariSaksamaa (4) ja ŠotimaaVenemaa (2).