Kristin Kuuba alustas Bundesligas uue klubi eest võidukalt

Sel nädalavahetusel alanud Saksamaa sulgpalliklubide 1. Bundesligas tegi oma uue klubi 1. BC Wipperfeldi eest eduka alguse ka Eesti naiste esireket Kristin Kuuba. Et läinud hooajal Kuubale tööd pakkunud TSV 1906 Freystadt otsustas kõrgest konkurentsist eemalduda, leidis tartlanna suvel endale uue tööandja. Kui eelmine hooaeg tänavu märtsis 16. vooru järel pooleli jäi, paiknes Nordrhein-Westfaleni liidumaal Wipperfürthis paiknev klubi 1. Bundesliga kümne klubi konkurentsis 21 punktiga neljandal kohal ning liikus kindlalt play-offi kursil.

Uue hooaja esimeses voorus kohtus 1. BC Wipperfeld pühapäeval koduses Voss-Arena nime kandvas saalis TSV Trittauga, kel oli kevadel vaid kaks punkti vähem ja koht tabelis kuues. Koduvõistkond võitis 6:1 ning ühe võidupunktiga panustas kindlasse võitu ka Kuuba. Eestlanna tuli platsile viiendas mängus, kui üldseis oli juba 4:0 Wipperfeldi kasuks. Kohtumise ainsas naiste üksikmängus oli Kuuba vastaseks 21-aastane indoneeslanna Isra Faradilla. Bundesliga reeglite järgi mängitakse kõigis kohtumistes geimides 11 punktini ning võiduks on vaja vastasest parem olla kolmes geimis. Kuuba võitis Faradillat 11:4, 11:8 ja 11:9.

Wipperfeldi klubi hingekirjas on hetkel 25 mängijat (15 meest ja 10 naist), kusjuures seltskond on väga rahvusvaheline. Lisaks Eestile on naiste seas esindatud Holland (Jie Yao), Taiwan (Wen Hsing Cheng ja Ya Lan Chang), Inglismaa (Jenny Moore), Soome (Jenny Nyström), Indoneesia (Cisita Joity Jansen), Poola (Karolina Wadzinska ja Zuzanna Parysz), ainus Saksamaa passiga mängija on Miranda Wilson.

Mehi on Rootsist (Felix Burestadt), Soomest (Iikka Heino), Tšehhimaalt (Adam Mendrek), Hollandist (Eric Pang), Inglismaalt (Gregory Mairs), Šotimaalt (Matthew Grimley ja Christopher Grimley), Poolast (Patryk Szymoniak) ja Saksamaalt (Samuel Hsiao, Mark Lamsfuss, Jens Lamsfuss, Jones Ralfy Jansen, Karim Krehemeier, Florian Reinhold ja Felix Höne).

Lisaks 1. BC Wipperfeldile said avavoorus kolme punkti väärt võidu veel viimaste aastate tippklubi 1. BC Sbr.-Bischmisheim, TSV Neuhausen-Nymphenburg ja SC Union Lüdinghausen, viiendana oli võidukas, kuid teenis kaks punkti TV Refrath.

1. BC Wipperfeldi mängude kava põhiturniiril:

P, 25.10: kodus TSV Neuhausen-Nymphenburg
L, 07.11: võõrsil TV Refrath
P, 08.11: võõrsil SC Union Lüdinghausen
L, 28.11: võõrsil SG Schorndorf
P, 29.11: võõrsil 1. BC Sbr.-Bischmisheim
L, 12.12: võõrsil SV GutsMuths Jena
L, 19.12: võõrsil Blau-Weiss Wittorf-NMS
P, 20.12: kodus 1. BC Beuel
L, 16.01: kodus SG Schorndorf
P, 17.01: kodus 1. BC Sbr.-Bischmisheim
P, 31.01: võõrsil TSV Trittau
L, 13.02: kodus TV Refrath
P, 14.02: kodus SC Union Lüdinghausen
P, 28.02: võõrsil TSV Neuhausen-Nymphenburg
P, 21.03: kodus SV GutsMuths Jena
L, 10.04: kodus Blau-Weiss Wittorf-NMS
P, 11.04: võõrsil 1. BC Beuel

Bundesliga Tournament Software’is

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga