Eesti võitles vapralt, kuid Holland pääses finaalturniirile

Segavõistkondade Euroopa meistrivõistluste valikturniiri 2. alagrupi esikohamängus kohtusid laupäeva õhtul Haarlemis turniiri võõrustajamaa Holland ja Eesti. Mõlemad said kahes esimeses voorus jagu Itaaliast ja Iisraelist (nende omavahelise kohtumise võitis laupäeval Iisrael 3:2 ning saavutas nii alagrupis kolmanda koha). Kristin Kuuba viis Eesti koondise küll naiste üksikmänguga juhtima, kuid edaspidi suutsid hollandlased koduväljaku eelist õigustada, ehkki nii mõnigi vastasseis võinuks suurema mänguõnne toel ka meie kasuks kalduda. Holland võitis 4:1 ning pääses tuleva aasta veebruaris Prantsusmaal peetavale kaheksa koondise finaalturniirile. Pilti Hollandi ja Eesti kohtumisest näeb SIIT.

HOLLAND – EESTI 4:1

1 – NÜ: Nadia Choukri – Kristin Kuuba
14:21, 16:21 (0:32)

19-aastane hollandlanna on BWF-i edetabelis tagasihoidlikul 295 .kohal, kuid mängu tabeli 43-nda vastu oli enam kui küll. Avageimis suutis Kuuba otsustava spurdi teha alles 11:11 pealt, minnes vastast eksima sundides ette 15:11. Esimene geimpall tõi kohe soovitud punkti. Teises geimis juhtis rohkem Kuuba, kuid otsustavat edu saavutada ei suutnud. Viimane viigiseis oli 15:15, edasi mängis eestlanna mõned väga ilusad punktid ning sai ette 19:15. Esimene matšpall vormus viimaseks punktiks hetkel, kui mängukellal oli täis saanud 32 minutit.

2 – MÜ: Joran Kweekel – Karl Kert
21:13, 22:20 (0:41)

Aastal 2019 Estonian Internationalil finaali jõudnud Kweekel sai kiiresti ette 7:2, kuid edasi avageim enam nii ühepoolselt ei jätkunud. Intervalliks parandas Kert kaotusseisu 8:11-le. Kohati mängis meie mees aplausi väärt punkte, samas aga jäi hollandlase löökide arsenali ees hätta. Viimast juhtus sagedamini, sest veerand tunniga oli geim kaotatud 13:21. Teises geimis jätkas 24-aastane Kweekel juhtimist. Kert jõudis pärast 7:11 kaotatud esimest geimipoolt kaks korda ühe punkti kaugusele (12:13, 16:17), kuid ikka leidis üksikmängijate maailma edetabelis napilt esisaja sekka (91.) mahtuv hollandlane võimalusi teda eksitada. Geimi lõpp oli põnev, sest mitu õnnestumist järjest andsid Kerdile seisul 20:18 kaks geimpalli. Paraku närv vastu ei pidanud – Kweekel teenis neli punkti järjest ning viigistas üldseisu.

3 – NP: Debora Jille / Cheryl Seinen – Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel
19:21, 22:20, 21:17 (1:06)

23-aastane Jille ja 27-aastane Seinen on naispaarismängu maailma edetabelis kõrgel 28. kohal ning tänavused Hollandi meistrid (Seinen on võitnud erinevate partneritega viiel viimasel tšempionaadil järjest). See kõik ei takistanud meie esipaaril bravuurikalt alustada – 8:2, 9:5, 11:5 vaid nelja mänguminutiga! Mängu jätkudes hiilisid hollandlannad vaikselt lähemale, kuid viiki kätte ei saanud. Meie paari 17:16 eduseisus eksisid vastased kolm korda järjest (neist kaks korda löödi võrku) ja kinkisid Eestile neli geimpalli! Vaja läks kõiki nelja, kusjuures seisul 20:19 õnnestus Rüütlil käest pudenenud reketi asemel oma spordikotilt uus mänguriist haarata ning sellega pall tõrjuda! Geim lõppes vastaste tõrjega võrku.

Teist geimi juhtis alguses võõrustajate esindus, kuid intervalliks oli selles rollis juba Eesti paar – 11:8. Jätkates tulid hollandlannad kohe rinnale (12:12), kuid juhtima pääsesid alles seisuks 16:15. Marran ja Rüütel viigistasid 17:17 ning õnnestunud mänguga võideldi seisul 20:18 välja kaks matšpalli. Aga ei olnud mänguõnne – 20:22 tähendas, et tuleb ka kolmas geim. Otsustavas geimis olid joogipausiks ees võõrustajad 11:7, kuid nüüd jõudsid viigini 12:12 eestlannad. Juhtida õnnestus meil siiski vaid ühe korra (14:13), viimane viik oli 16:16. Otsustavate punktide mängimiseks oli rohkem jõudu varuks hollandlabbadel, lõpuspurt kuulus neile 5:2. Holland läks juhtima 2:1.

4 – MP: Ruben Jille / Brian Wassink – Kristjan Kaljurand / Raul Käsner
21:18, 21:19 (0:31)

Meeste paarismäng selgitas EM-i finaalturniirile pääseja. Haarlemis mängis 26-aastane Ruben Jille Itaalia ja Iisraeli vastu koos oma põhipartneri Ties van der Lecqiga (koos ollakse maailma edetabelis 32. kohal) ning oli võidukas, Eesti meistrite vastu tuli ta aga 21-aastase Wassinkiga. Ja võitis taas. Kaljurand ja Käsner olid mõlemas geimis intervalliks ees (esimeses 11:10 ja teises 11:9) ning püsisid konkurentsis lõpuni, kuid mõlemas geimis domineerisid viimaste punktide mängimisel hollandlased. Selle võiduga kindlustas Madalmaade esindus endale koha ka Euroopa kaheksa parema segavõistkonna finaalturniiril.

5 – SP: Robin Tabeling / Alyssa Tirtosentono – Tauri Kilk / Helina Rüütel
21:16, 21:19

Kilk ja Rüütel pakkusid täiskasvanute EM-ilt viis medalit võitnud ja meeste paarismängu valitseva Hollandi meistri statuses 28-aastasele Tabelingile ja tema kuus aasta nooremale kaaslasele väärika vastupanu. Avageimis jäi meie paar küll alguses taha 3:8, kuid peagi seati jalule viik (9:9). Hollandlased olid küll edaspidigi juhtimas, kuid otsustava mineku said käima alles viigiseisult 15:15. Teises geimis olid nagu esimeseski intervalliks sees Tabeling ja Tirtosentono, kuid nüüd jätkus võrdset mängu peaaegu lõpuni välja. 17:19 pealt 19:19-le jõudnud Kilgil ja Rüütlil siiski kolmandat geimi tekitada ei õnnestunud.