Eesti naiskond vormistas EM-il avavoorus kohustusliku võidu

Kati-Kreet Marran ja Kristin Kuuba võitsid iirlannasid nii üksi ja kui ka koos. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Prantsusmaal Liévinis alanud sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel mees- ja naiskondadele oli Eesti naiskonna esimene vastane Iirimaa. Kehva loosiõnne tõttu – esimesse alagruppi sattusid meie seltsi esimene Vana Maailma meister Holland ja valitsev meister Taani – olid iirlannad tänavusel turniiril ainsad, kellest meie naiskond pidanuks kindlalt jagu saama. Ja saigi. Kolme üksikmängu ja kahe paarismängu järel oli tulemus 4:1 Eesti kasuks.

Asi otsustati positiivselt juba üksikmängudega. Alustas maailma edetabelis 63. kohal paiknev Kristin Kuuba (Triiton), kes esireketite vastasseisus sai jagu Rachael Darraghist (edetabeli 195.) 21:16, 21:8. Avageimis pääses tänavune kolmekordne Eesti meister viigiseisult 4:4 juhtima ning initsiatiivi enam ei loovutanud. Teises geimis kuulus algedu iirlannale, kuid Kuuba võrdsustas seisu, juhtis vaheajaks 11:8 ning pärast seda ei saanud Darragh enam kordagi servida…

Tänavu Soome meistrivõistlustel nelja parema sekka jõudnud Getter Saar (edetabeli 177.) kaotas Kate Frosti (269.) vastu avageimi 20:19 eduseisust 21:23, kuid teises geimis oli algusest peale teravam ning võitis selle 21:14. Otsustavas geimis suutis Saar initsiatiivi hoida ning 18:8 eduseisu lõpuks 21:11 geimivõiduks vormistada. 2:0 Eestile.

Kolmas üksikmäng oli ainus, kus iirlanna koht edetabelis oli eestlanna omast kõrgem – Sara Boyle 284., Kati-Kreet Marran (Triiton) 271. Eesti meistrivõistlustelt tänavu täiskomplekti medaleid (sh üksikmängus hõbeda) võitnud Marraniga suutis vastane avageimis sammu pidada seisuni 10:10. Siis spurtis tartlanna ette 16:12 ning ehkki Frost jõudis korraks veel ühe punkti kaugusele (15:16) võitis 13 minutit kestnud geimi Marran 21:17. Teises geimis läks Marran kohe ette ja oli vaheajaks juhtimas 11:5, kuid Frost suutis mängu tagasi tulla, viigistades 13:13, 15:15 ja 16:16. Otsustavate punktide mängimisel oli Kati-Kreet siiski kindlam, võites geimi 21:16 ja kindlustades ühtlasi Eesti naiskonnale matšivõidu.

Pärast lühikest hingetõmbepausi alustasid nii Marran kui ka Frost paarismängu, esimene koos Kristin Kuuba ja teine Moya Ryaniga. Eestlannade geimialgus oli veidi rabe, sest vaheajaks jäädi taha 9:11. Siis aga koostöö paranes ning geimivõit tuli numbritega 21:16. Tänavune Eesti meisterpaar pakkus kaasaelajatele närvikõdi ka teises geimis, kui eduseisust 17:13 jäädi taha 17:19. Kolmandat geimi siiski ei tulnud, sest esimeselt matšpallilt võideti 21:19.

Matši viimases paarismängus osutasid sel võistlusel debüteerivad Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) mõlemas geimis tubli vastupanu, kuid lõpuks jäi Sara Boyle’i ja Rachael Darraghi tahe siiski peale, mõlemad geimid neile 21:18.

Kolmapäeval kell 17 läheb Eesti naiskond vastamisi Hollandiga, kes avavoorus kaotas Taanile 0:5 geimigi võitmata.  Eesti ja Holland kohtusid ka esimesel sellelaadsel võistlusel 2006. aastal Salonikis ning tookord võitsid hollandlannad 5:0.