Eesti mehed kaotasid ka Rootsile võideldes

Mihkel Laanes teenis kesknädalal EM-il ühe võidu ja ühe kaotuse. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Liévinis (Prantsusmaa) peetavatel sulgpalli Euroopa meistrivõistlustel mees- ja naiskondadele jätkati kolmapäeval alagrupiturniire. Avavoorus teisipäeval Inglismaale 1:4 alla jäänud Eesti meeskond seisis vastamisi Rootsiga. Kui senine ainus nende meeskondade kohtumine EM-i raames 2014 Baselis lõppes rootslaste 5:0 võiduga, siis seekord lõpetasid meie ülemerenaabrid minimaalse eduga 3:2.

Hea võitlustunde andis eestlastele teist päeva järjest Raul Must (BWF-i edetabeli 90.), kes esireketite mängus tegi tuule alla rootslaste esindajale Felix Burestedtile (BWF 57.) 21:19, 21:18. Eestlastele meeskondliku EM-i ajaloos kõige rohkem võite toonud Must sai hakkama kahe geimiga, ehkki pallivahetused kestsid kokku tavalise kolmegeimilise mängu jagu, 39 minutit. Esimeses geimis jäi Must seisult 4:4 tagaajajaks ning oli seisul 16:19 kahe punkti kaugusel geimi kaotusest, kuid siis toimus ümbersünd – 5:0 spurt andis võidu hoopis talle. Ka teises geimis võttis Must ohjad tugevamalt pihku otsustavate punktide mängimisel, minnes ja jäädes ette viigiseisult 13:13.

Teises üksikmängus Mihkel Laanese (BWF 602.) ja Jacob Nilssoni (BWF 186.) vahel oli lubavam esimene geim, mida eestlane juhtis 8:4. Peagi Nilsson viigistas ja läks ette ning hoidis mõnepunktilist edu lõpuni – 21:18. Teises geimis liikus rootslane algusest peale teises tempos ning lõpetas 25 minutit kestnud kohtumise geimivõiduga 21:12. Seis 1:1.

Kumb pääseb juhtima, pidi selgitama parimate meespaaride vastasseis. Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner kaotasid Joel Hanssoni ja Melker Z-Bexelli vastu küll avageimi 20:22, kuid võitsid teise 21:15. Otsustav kolmaski oli põnev ja tasavägine. Rootslased spurtisid küll ette 12:6, kuid kuus viimast aastat selles mänguliigis Eestit valitsenud tartlased jõudsid viigini 15:15. Rootslaste uus spurt aitas nad 20:17 eduseisu ja matšpallini, kuid meie mehed jõudsid veel korra ühe punkti kaugusele 19:20. Kolmas matšpall tõi siiski rootslastel vajaliku punkti, 21:19 võidu ja eduseisu 2:1.

Matši saatuses sai otsustavaks kolmas üksikmäng, milles Andy Tsai (BWF 244.) ei lubanud Hans-Kristjan Pilvel (BWF 856.) rootslaste võitu väärata. Esimese geimis pidas tartlane kenasti vastu seisuni 8:7, kuid siis noppis Tsai kümme punkti järjest ning võitja oli otsustatud – 21:12. Teine geim libises Pilvel kohe alguses käest. Vastane sai ette 16:4, võitis seti 21:9 ning kindlustas Rootsile matšivõidu. Teine paarismäng seega enam tähtsust ei omanud. Karl Kert ja Mihkel Laanes võitsid Tim Foo ja Ludvig Petre Olssoni vastu esimese geimi 21:17 ja juhtisid teises 11:2, kui rootslased vastupanust loobusid. Lõppseis siis 3:2 Rootsile.

Eesti avavooru vastane Inglismaa käis samal ajal geimigi kaotamata üle Gröönimaast 5:0 ning nii otsustatakse homsetes kolmanda vooru paarides, kas veerandfinaali jõuab Inglismaa või Rootsi ning kas kolmanda koha saab Eesti või Gröönimaa.