Suur osa maailma sulgpalliparemikust mängis teist nädalat järjest Bagkokis, teisel Thailand Openil.  Super 1000 kategooria turniiridest esimese peasponsor oli Yonex, läinud pühapäeval lõppenul Toyota. Üksikmängudes jäid võõrustajamaailmajao Aasia mängijad taas võiduta, sest Yonexi turniiri võitnud Viktor Axelsen ja Carolina Marin kordasid oma saavutust.

Taanlased kolmekesi poolfinaalis

Meeste üksikmängus saatis suur edu taanlasi, kes nelja parema sekka jõudsid koguni kolmekesi ning lõpuks selgitasid isekeskis ka võitja. Viktor Axelsen pidi uuesti esikohamängu jõudmiseks jagu saama oma finaalivastasest mullusel All England Openil ning nii nagu märtsis Birminghamis, ei saanud teise asetusega Tien-Chen Chou (Taivan) ka seekord taanlasele vastu, kaotades 19:21, 15:21.

Tabeli ülemisel poolel jõudsid poolfinaali Axelseni kaasmaalased Hans-Kristian Solberg Vittinghus ja kolmanda asetusega Anders Antonsen. Edetabel seekord ei kehtinud, sest esimesena nimetatu jäi peale 21:19, 21:8. Viimati 2014. aastal mõnel suurturniiri (Dubai World Superseries Finals) finaalis mänginud 35-aastane Vittinghus pääses turniirile reservmängijana, kuid suutis endast tosin aastat noorema Antonseni 45 minutiga auti lüüa. Tõsi, viimane oli veerandfinaalis kaks tundi heidelnud India sulgpalluri Sameer Vermaga (21:13, 19:21, 22:20) ning see andis päev hiljem veel tunda.

Finaalis ei suutnud Vittinghus favoriidiseisuses Axelseni vastu siiski suurt midagi korda saata. Avageim kuulus kolmanda suurturniiri järjest võitnud Axelsenile 21:11, teises geimis suutis kõhulihase venituse kiuste heidelnud Vittinghus koguda vaid seitse punkti.

“Kaks tiitlivõitu siin Tais on minu jaoks väga suur  saavutus,” ütles Axelsen. “Ma pole pikka aega mänginud ja kaks turniiri järjest võita on minu jaoks erakordne. Olen tõesti uhke. Ma eeldasin, et Vittinghus võib pärast pikki ja raskeid matše olla pisut väsinud. Aga eks väsinud olin ka mina, seepärast püüdsin finaalist teha võimalikult füüsilise mängu ning see ka õnnestus. Mänguplaan toimis,“ lisas võitja.

Viktor Axelsen. Foto: bwfbadminton.com

Marin ei loovutanud viies mängus ainsatki geimi

Valitsev olümpiavõitja Carolina Marin jõudis geimigi kaotamata teist nädalat järjest finaali. Seal oli tema vastaseks nii nagu nädalapäevad varemgi külmutatud maailma edetabeli liider Tzu-Ying Tai. Taas oli esikohamängus vaja vaid kahte geimi. Kui eelmisel nädalal võitis hispaanlanna 21:9, 21:16, siis seekord olid geimid veidi tasavägisemad (21:19, 21:17), kuid Marini kiirus, jõud ja täpsus murdsid 48 minutiga ikkagi esireketi vastupanu.

“Eeldasin teistsugust mängu kui eelmisel nädalal. Tai pidi minu võitmiseks oma mängus midagi muutma. Teadsin, et ta on minust väsinum, sest mängis poolfinaalis pika matši (võitis Tai esindaja Ratchanok Intanoni 1:21, 21:12, 23:21 – toim.), nii et kui ta tahtis pikka rallit mängida, olin selleks valmis. See oli üks mängu võtmeid,” tõdes Marin.

“Väga kahju, et tegin täna palju vigu. Teadsin, et Marin on kiire, seega püüdsin temaga sammu pidada, kuid ta mängis täna väga agressiivselt ja ma tegin liiga palju sundimatuid vigu,“ nentis Tai.

Teise Super 1000 tiitli järjest võitnud Marin kinnitas, et on oma uue projekti “uus mängija, uus mõtteviis” elluviimisel õigel teel. “Ütlesin endale ja oma meeskonnale, et tahan uuel aastal olla uus mängija, kellel on uus mõtteviis ja kes on rohkem mängule keskendunud. Tahtsin oma mängu edasi arendada. Senised turniirid Bagkokis on näidanud, et see on õnnestunud,“ sõnas Marin.

“Minul ja mu meeskonnal on selleks aastaks kaks suurt eesmärki, olümpiamängud ja MM-võistlused. Alustada seda tähtsat aastat kahe võiduga kahe nädala jooksul on uskumatu. Suur aitäh kõigile mu meeskonna liikmetele, sest nendeta ei suudaks ma niimoodi võita.“

Tai ja Taiwani paarid kordasid võitu

Lisaks üksikmängudele kaitsesid Yonex Thailand Openi võitjatest esikohta veel Taivani esindajad Yang Lee ja Chi-Lin Wang meeste paarismängus ning Tai segapaar Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai. Naiste paarismängus saatis seekord edu eelmisel turniiril poolfinaali pidama jäänud Lõuna-Korea sulgpallureid So-Yeong Kim’i ja Hee-Yong Kong’i.

TOYOTA THAILAND OPENI ESINELIKUD

MEESTE ÜKSIKMÄNG

 1. Viktor Axelsen, Taani (4.) 21:11, 21:7
 2. Hans-Kristian Solberg Vittinghus, Taani
 3. Anders Antonsen, Taani (3.)
 4. Tien-Chen Chou, Taiwan (2.)

NAISTE ÜKSIKMÄNG

 1. Carolina Marin, Hispaania (5.) 21:19, 21:17
 2. Tzu-Ying Tai, Taiwan (1.)
 3. Se-Young An, Lõuna-Korea (7.)
 4. Ratchanok Intanon, Tai (4.)

MEESTE PAARISMÄNG

 1. Yang Lee ja Chi-Lin Wang, Taiwan (6.) 21:13, 21:18
 2. Aaron Chia ja Wooi Yik Soh, Malaisia (8.)
 3. Mohammad Ahsan ja Hendra Setiawan, Indoneesia (2.)
 4. Satwiksairaj Rankireddy ja Chirag Shetty, India

NAISTE PAARISMÄNG

 1. So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong, Lõuna-Korea (4.) 21:18, 21:19
 2. So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin, Lõuna-Korea (3.)
 3. Mei Kuan Chow ja Meng Yean Lee, Malaisia
 4. Greysia Polii ja Apriyani Rahayu, Indoneesia (5.) 21:15, 21:12

SEGAPAARISMÄNG

 1. Dechapol Puavaranukroh ja Sapsiree Taerattanachai, Tai (1.) 21:16, 22:20
 2. Seung-Jae Seo ja Yu-Jung Chae, Lõuna-Korea (4.)
 3. Satwiksairaj Rankireddy ja Ashwini Ponnappa, India
 4. Pang Ron Hoo ja Yee See Cheah, Malaisia

Turniiritabelid

Sulgpallurite koorekiht jääb „Bangkoki mulli“ veel üheks nädalaks, sest kolmapäeval, 27. jaanuaril algab seal HSBC BWF World Touri finaalturniir, mis mulluse aastanumbri sees koroonapandeemia tõttu pidamata jäi. Igas mänguliigis pääseb mängima vaid eelmise aasta kaheksa edukamat.

Vaata koosseise SIIT.

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga