Andrei Schmidt jõudis EM-il kolmandasse, Rene Leeman neljandasse ringi

Lisaks võistkondlikele Euroopa meistrivõistlustele käivitusid Põhja-Prantsusmaal Liévinis reedel ka kuni 15-aastaste sulgpallurite Euroopa meistrivõistlused, kus Triitoni mängijatest lööb kaasa Andrei Schmitt.

Avaringis oli tartlane vaba, teises läks vastamisi Islandi mängija Einar Óli Guðbjörnssoniga ja võitis kahes geimis. Avageimis sai Andrei algedu 6:3, kuid vastane viigistas 6:6. Seejärel muutus mäng aga päris ühesuunaliseks ja geim lõppes meie noormehe võiduga 21:9. Teise geimi alguses sai islandlane ette 7:5, kuid seejärel haaras initsiatiivi Schmidt, minnes ette 13:8 ja 16:10. Guðbjörnsson polnud aga veel alla andnud vaid trügis välja viigini 19:19. Kolmandat geimi siiski ei tulnud, sest kaks viimast punkti teenis Andrei ja võitis geimi 21:19.

Kolmandas ringis reede õhtupoolikul oli Triitoni sulgpalluri vastaseks itaallane Simone Piccinin, kes sai 67 meesüksikmängija konkurentsis asetuse 9.–16. kohani. Tema võitis oma esimeses matšis hollandlase Noah Warningu 21:18, 21:9. Mängiti kolm geimi, neist esimese võitis Andrei 21:19, teise ja kolmanda aga kahjuks itaallane 21:13 ja 21:11.

Teise eestlasena meeste üksikmänguturniiril osalev Rene Leeman (TSKeskus) jõudis samuti kolmandasse ringi, sest alistas oma avamatšis kreeklase Achilleas Mavidise 21:10, 21:9. Tema järgmine vastane, 3.-4. asetust omanud poolakas Aleksander Mitroszewski oli favoriit, kuid hiljutistel Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel head mängu näidanud tallinlasele see ei lugenud. Leeman kaotas küll avageimi 19:21, kuid võitis kaks järgmist tasavägise mängu järel 21:17 ja 21:18 ning jõudis kaheksandikfinaali ehk 16 parema sekka. Eestlase järgmine vastane on laupäeval prantslane Tom Lalot Trescarte.

Enne päeva teist kohtumist üksikmängus oli Andrei Schmitt platsil veel segapaarismängus, kus koos tallinlanna Laura-Liis Kalega (TSKeskus) mängiti tšehhide Jan Ptáčeki ja Kateřina Koliášovága. Taas tuli võitja selgitamiseks appi võtta kolmas geim, mille võitsid tšehhid 21:15. Esimese geimis oli peale jäänud meie paar 21:15, teise võitsid vastased 21:14.  Teine Eesti paar selles mänguliigis edenes aga järgmisse ringi, sest Karl Aksel Männik ja Heli Merisalu (Nõo SK) mängisid üle Rumeenia paari Matei-Daniel Puiu – Raluca Naghi 21:15, 21:19.

Kale langes naiste üksikmängus konkurentsist juba esimese kohtumisega, kui kaotas Ravza Bodurile (Türgi, 5.–8. asetus) 6:21, 10:21. Teine neidude üksikmängus võistelnud Eesti esindaja Merisalu võitis esimese kohtumise lätlanna Elza Zitānega 21:15, 21:5, kuid järgmises ringis kaotas türklanna Tuğçe Damarile 12:21, 6:21.

Meeste paarismängus kaotasid Leeman ja Karl Aksel Männik (Nõo SK) avaringis Inglismaa esindajatele Dillon Chongile ja Benjamin Horsemanile 16:21, 15:21.